about dots

Як вибрати офісне крісло

Офісні крісла різняться за формою, габаритами, цінами. Умовно їх можна поділити на моделі для керівників, персоналу, відвідувачів, геймерів, дітей. Це дає змогу купити для директора модель, яка підкреслить його статус, а для учня — невелику конструкцію, у якій він сидітиме рівно, без перекосів. Пропонуємо більше дізнатися про особливості вибору. Image

Форма сидіння та спинки

Спинка крісла має максимально прилягати до спини користувача. Вигин має бути точно в зоні попереку, не вище й не нижче. Наявність бокових виступів також обов’язкова. Оптимальну глибину сидіння визначити просто. Між його краєм і згином коліна має залишатися відстань завширшки з долоню. Якщо сидіння довше, зайвий тиск під коліном буде постійно призводити до набряків ніг, перетискання судин, загальної втоми. Звертайте увагу й на наявність у центрі сидіння невеликого заглиблення. Завдяки йому користувач сидітиме фіксовано, не сповзатиме.

Підлокітники й підголівник

Елементи дають змогу користувачам час від часу відпочивати, закинувши голову на підголівник, а руки помістивши в зручне положення на підлокітники. Але якщо в кабінеті або кімнаті місця обмаль, достатньо купити офісне крісло тільки з сидінням і спинкою. Тим паче, що коли руки більшу частину часу рухаються, підлокітники не потрібні. Якщо кріслом користуватиметься дитина, вони навіть протипоказані.

Механізми регулювання

Універсальних конструкцій немає. Але завдяки певним механізмам крісла легко налаштувати під певні потреби. Так, їх можна відрегулювати за висотою сидіння. У більшості крісел можна змінювати кут нахилу спинки. Низка моделей оснащена механізмом гойдання. Для дітей ортопеди рекомендують купувати крісла з мінімальною кількістю регулювань. Бажано, аби вони мали можливість змінювати висоту спинки. Важливо, щоб школяр звикав сидіти рівно, а крісло можна було піднімати відповідно до його зросту.

Хрестовина

Навантаження на пластикову хрестовину не має перевищувати 120 кг. За дещо збільшеного вона не зламається, але час від часу потребуватиме заміни. У такому разі краще купувати крісла з металевими хромованими, суцільнолитими алюмінієвими або металевими з дерев’яними накладками хрестовинами. Усі вони мають різний дизайн і ціну.

Коліщата

Майже всі крісла оснащують пластиковими коліщатами. Вони не псують лінолеум, ковролін. Якщо стілець буде соватися ламінатом, паркетом, керамічною плиткою, кращий вибір — прогумовані ролики. Хромована накладка й спідничка не впливають на експлуатаційні властивості.

Оббивка

Найбільш довговічний матеріал — натуральна шкіра. Коштують такі крісла дорого й купуються здебільшого для керівництва. Доступніші моделі оббивають екошкірою або вінілом. Для оббивки крісел використовують також натуральні й напівсинтетичні тканини. Стійким до стирання є сітчастий акрил, який вентилюється та пропускає вологу. Покриття можуть бути однотонними або з малюнком.

Квітень 26, 2024, 1:32 після полудня | 293 перегляда

ЗАЛИШИЛИСЯ