|
Як обрати генераторВ умовах перебою з електропостачанням дуже важливо забезпечити собі стабільну роботу електроприладів, особливо якщо від цього залежить ваша робота або ви загалом не мислите комфортного життя без електрики. У такому разі вам на допомогу приходить генератор, який забезпечить належний комфорт навіть в умовах тривалого блекауту. Принцип роботи генератора Генератор – це прилад, який перетворює один вид енергії в іншу (механічну в електричну). Генератори використовуються для вироблення електроенергії в тих випадках, коли немає доступу до централізованої електромережі, наприклад: під час походів, на дачі або коли трапляється аварійне чи планове відключення електроенергії. Генератор складається з таких основних частин, як:
Основний принцип роботи генератора ґрунтується на явищі електромагнітної індукції. Воно полягає в тому, що при зміні магнітного поля, що пронизує провідник, в тому виникає електричний струм. А завдяки регуляторам контролю струм має потрібну силу та потужність. На що орієнтуватися під час вибору генератора? Перед тим, як генератори купити, важливо зорієнтуватися на кілька ключових параметрів, які допоможуть підібрати пристрій, що оптимально відповідатиме вашим потребам. Насамперед визначте сумарну потужність всіх електроприладів, які планується підключати, не забуваючи про пускову потужність, яка може значно перевищувати номінальну. Рекомендується також додати запас потужності 20–30% для запобігання перевантаженню. Вибір типу палива теж відіграє важливу роль:
Тип генератора також має значення. Синхронні генератори забезпечують стабільну напругу та підходять для чутливої електроніки, але коштують дорожче. Асинхронні генератори забезпечують менш стабільну напругу, але підходять для менш чутливих приладів і коштують дешевше. Інверторні генератори видають стабільний струм, ідеальні для чутливого обладнання, економічні та компактні.
3 березня о 11:17
|
160 переглядів
Також читайте статті про проект: 1. Сайт для школи
2. Електронні щоденники та журнали
|