|
Як навчити школяра дбайливо ставитися до ноутбукаБез комп’ютера сьогодні нікуди. Навіть виконання домашніх завдань не обходиться без цифрових технологій. Ідеальне рішення для школяра — компактний і легкий ноутбук. Його можна використовувати у стаціонарному режимі, а також брати з собою на уроки чи в подорожі. У тінейджерів — жодних проблем з експлуатацією, а от молодшокласники не зовсім розуміють, як треба ставитися до вартісних речей. Навчити дітлахів дбати про техніку не так вже й складно. Важливий власний приклад. Необхідно показувати, як правильно заряджати, зберігати, відкривати та закривати портативний комп’ютер. Можна разом читати цікаві статті про ноутбук на сайті nettoplandia.org.ua або переглядати тематичні відео в Ютубі. Обговорення вартостіЗвісно, дитину не обов’язково з раннього віку «занурювати» в тонкощі заробітку грошей. Але дати базові уявлення — зайвим не буде. Щоб було зрозуміло, наскільки цінний лептоп, можна розповісти:
Можливість виправлення помилокЯкщо ноутбук таки зламався через недбалість юного власника, варто дати йому змогу виправити свої помилки, а точніше:
Також можна запропонувати, щоб школяр оплатив технічне обслуговування з власної скарбнички. Роз’яснення заборонЗ ноутбуком не можна робити багатьох речей. І якщо одні заборони очевидні (наприклад, на кидання з висоти), інші потребують детального роз’яснення з описом наслідків. Суворо заборонено:
МотиваціяЧому б не організувати цілий квест з приємними мініпрезентами на кожному рівні? Заохочувати варто за дрібні «перемоги»:
Подаруночки за перелічені досягнення — різноманітні: від солодощів до дрібних гаджетів. Нематеріальна мотивація теж не завадить. Звичайна похвала робить свою справу.
24 червня о 11:47
|
400 переглядів
Також читайте статті про проект: 1. Сайт для школи
2. Електронні щоденники та журнали
|