Снасті для риболовлі: що вибрати рибалці-початківцю

 Риболовля для багатьох чоловіків — це не тільки чудова можливість провести час на свіжому повітрі в компанії друзів-однодумців, а й хобі, яке дарує безліч позитивних емоцій. Але кожному рибалці хочеться, щоб це заняття, крім морального задоволення, приносило ще й улов. Для цього потрібно мати у своєму арсеналі все необхідне приладдя.

Підібрати снасті буває непросто навіть досвідченим рибалкам. Новачкам же, які тільки опановують це хобі, у багато разів важче. Їм бракує досвіду і знань, а вибір товарів для риболовлі в магазинах просто величезний. Як не розгубитися та придбати все потрібне? Ось декілька порад, які допоможуть із покупкою.

Для класичної поплавкової риболовлі

Ловля на поплавкову снасть — найпростіший варіант. У цьому разі оснащення рибалки буде нескладним, і грошей на його купівлю піде небагато.

Тобі знадобляться:

  1. Вудка. Для поплавкового лову підійде не дуже довге телескопічне вудилище зі склопластику чи карбону. Воно буде легко складатися й не займе багато місця в рюкзаку або багажнику. З його допомогою можна ловити найрізноманітніші види риб (як дрібні, так і більші).
  2. Котушка. Вона може бути інерційною та безінерційною. Перша дуже проста в експлуатації, практична й довговічна. До того ж коштує досить недорого. Основним її недоліком є неможливість закинути легку приманку на велику відстань. Саме тому рибалки часто надають перевагу безінерційним котушкам.
  3. Волосінь. Для поплавкового лову підійде звичайна – монофільна, виготовлена з синтетичних матеріалів. Її перетин треба вибирати залежно від того, яку рибу ти збираєшся ловити. Але новачкам варто використовувати тонке оснащення (0,12–0,15 мм буде як раз). Що стосується кольору, то не треба обмежуватися прозорими волосінями: у каламутній воді краще себе показують різновиди, пофарбовані у відтінки жовтого, коричневого або зеленого.
  4. Поплавці. Найкращим вибором стануть веретеноподібні моделі з антенами середньої довжини.
  5. Важки (грузила). При поплавковому лові застосовуються найпростіші пристосування зі свинцю, виготовлені у формі дробинок або оливок різних розмірів. Вони дуже зручні.
  6. Гачки. При їх виборі потрібно орієнтуватися насамперед на вид та розмір риби. Бажано мати у своєму арсеналі повний асортимент гачків — від №2 до №10. Найбільш «ходові» розміри краще купувати в декількох модифікаціях: з короткою та довгою цівкою, з прямим та зігнутим жалом.

Усі перераховані снасті — це мінімум, який знадобиться для першої риболовлі. Поступово можна буде придбати інші корисні пристосування: садок для риби, підсаку, органайзер для зберігання всіх дрібниць.

Для донного лову

Для лову риби з дна водойми потрібне практично таке саме приладдя, але різниця в оснащенні все ж таки існує.

Якщо збираєшся використовувати донку, тобі треба купити коротку, міцну вудку. Для фідера знадобиться спеціальна модель із гнучкою вершинкою, яка сигналізуватиме про клювання. Щоб не пропустити цей момент, можна придбати додаткові пристосування: дзвіночок чи легкий яскравий поплавок.

Котушку краще брати безінерційну або мультиплікаторну. Для донки підійде звичайне свинцеве грузило. Але досвідчені рибалки радять використовувати грузило-годівницю. У нього закладають підгодовування й закидають безпосередньо в місце лову. Купити важок, як і все для риболовлі, можна в інтернет-магазині Аврора.

Для спінінгового лову

Ловля риби на спінінг — захопливе заняття. Саме йому надають перевагу більшість рибалок. Головне в спінінговій риболовлі — хороше вудилище. Це основне знаряддя, предмет гордості власника. До набору спінінгіста-початківця також входять котушка, волосінь із моноволокна, плетінка, повідці та цілий арсенал приманок: блешні, воблери, м'які наживки з силікону. Щоб вибрати їх правильно, рибалкам-початківцям доведеться трохи зануритися у тему. Зате нагородою за докладені зусилля стане власноруч спіймана щука або судак, а також ні з чим незрівнянне задоволення від самої риболовлі.

26 вересня 2024 о 16:53 | Оновлено 26 вересня 2024 о 16:54 | 454 перегляда
Також читайте статті про проект:    1. Сайт для школи     2. Електронні щоденники та журнали