9 Способів Захистити Конфіденційну Інформацію Для Власників Бізнесу Та Приватних Осіб

9 способів захистити конфіденційну інформацію для власників бізнесу та приватних осіб

DTfsDw3FxxzPstuQ4YDw2Hzg1x5ecX2k1m-tpintO4xZiJASCUqrwj165BRIXYloUNxioMeoFEw8Rsiq-kvhEXodsl3JqqXOVVb2ebZn_0sX6m3nRUt7sFgBi00gk7VxS58bt8MZzQsJlJ2NMhn5SJ0

П'ять способів захистити ваші конфіденційні дані, якщо ви власник бізнесу

Витік даних може призвести до катастрофи для бізнесу. Лише за останній рік середня фінансова вартість комерційного витоку зросла на 2,6% і склала 4,35 мільйона доларів США, що викликає занепокоєння. Комерційні та державні установи можуть зазнати й інших збитків, таких як втрата працездатності, репутації та доходів.

Фізичні особи також зазнають різних видів втрат після порушення. Це можуть бути репутаційні та фінансові втрати через викрадення та неправомірне використання банківських даних, рахунків або інших конфіденційних даних, таких як імена, адреси, номери соціального страхування чи паспорта.

Такі атаки трапляються, і їх кількість зростає, але як ви можете себе захистити? Є речі, які ви можете зробити, незалежно від того, чи є ви власником бізнесу, чи приватною особою.

4 способи захистити свою конфіденційну інформацію як фізична особа

Хороша новина для приватних осіб полягає в тому, що існує кілька заходів, які ви можете вжити для захисту своїх персональних даних, і більшість з них є простими та безкоштовними. Ось 5 порад, як запобігти несанкціонованому доступу до вашої конфіденційної інформації:

1. Захистіть свої акаунти

Що: Останнім часом спостерігається тривожна кількість витоків даних і паролів, які зачіпають організації, в яких багато хто має акаунти. Приклади включають Twitter, Facebook та Yahoo. Вам потрібно захистити свої дані.

Як: Почніть зі з'ясування, чи був доступ до ваших акаунтів, особливо в соціальних мережах, і дійте далі:

  • Придумування та запам'ятовування численних, надійних паролів стає складним завданням. Використовуйте надійний менеджер паролів для створення та зберігання унікальних і надійних паролів для всіх ваших облікових записів.
  • Використовуйте двоетапну автентифікацію для якомога більшої кількості акаунтів. Це вже є особливістю багатьох фінансових установ та деяких інших організацій. Як випливає з назви, необхідно ввести два елементи (часто пароль і тимчасовий код)

Жоден з перерахованих вище заходів не коштуватиме вам нічого, окрім часу. Після налаштування менеджера паролів та двоетапної автентифікації вам не потрібно буде робити нічого додатково.

2. Захистіть себе під час перегляду веб-сторінок

Що: Все, що ми робимо в Інтернеті, відстежується і контролюється веб-сайтами та компаніями. Коли ви робите покупки, публікуєте пости в соціальних мережах тощо, збираються дані про вас. Вони включають таку інформацію, як ваше місцезнаходження, але розумний аналіз може розкрити багато іншого про вас, наприклад, вашу стать, інтереси та смаки. Це робить вас мішенню і - що ще менш бажано, ніж всі ці оголошення - ви можете бути вразливими до кібератак.

Як: Зараз існують веб-сайти, які дають вам можливість відмовитися від відстеження файлів cookie. Однак ви залишаєте цифровий слід, коли пересуваєтеся, для тих, хто шукає вас на інших сайтах. І вам варто це зробити:

  • Завантажити розширення для браузера, яке блокує рекламу та дані, які вона збирає. Деякі з них також запобігають запуску шкідливих програм у вашому браузері.
  • Встановіть надійну USA VPN мережу або VPN Turkey, яка приховує вашу IP-адресу, а отже, і ваше місцезнаходження, та шифрує дані під час їхнього проходження через сервер VPN-провайдера. VPN особливо важлива, якщо вам доводиться покладатися на громадський WiFi.
  • Якщо є можливість, завантажте розширення, яке автоматично перенаправляє вас на захищену версію сайту. Це допоможе вам уникнути веб-сайтів, які не є тим, чим здаються, і ускладнить хакеру стеження за вами або цифрове прослуховування.
  • Важливо, щоб ви вибрали надійні розширення та надійного постачальника послуг VPN. Це вимагатиме певних витрат, часто значних.

3. Оновлюйте програмне забезпечення та пристрої

Що: Оскільки хакери розумні і пристосовуються до змін в операційних системах, додатках і браузерах, необхідно часто їх оновлювати. Ці оновлення часто пов'язані з безпекою. Це важливий спосіб бути на крок попереду кіберзлочинців.

Як: Спосіб вирішення цієї проблеми залежить від того, що ви хочете захистити:

  • Основні операційні системи можуть виконувати автоматичні оновлення, але вам потрібно перевірити, чи ці оновлення увімкнені.
  • Сторонні браузери, такі як Firefox і Chrome, також оновлюються автоматично, якщо ви не залишаєте браузер відкритим 24/7. Якщо ви це робите, періодично перезавантажуйте його, щоб отримати оновлення.
  • Якщо ви використовуєте сторонні програми та програмне забезпечення, перевірте їхні налаштування. Якщо можливо, виберіть опцію автоматичного оновлення. Якщо її немає, встановіть нагадування про регулярне перезавантаження.

Хоча жоден з них не є особливо зручним, вони мають велике значення з точки зору підтримки налаштувань безпеки в актуальному стані та здатності протистояти останнім новинкам шкідливого програмного забезпечення.

4. Встановлюйте лише легальне програмне забезпечення та додатки

Що: Кожен додаток від третьої сторони, а не з офіційного магазину додатків, є потенційним ризиком для безпеки; з підозрою ставтеся до безкоштовних додатків. Піратське програмне забезпечення не від виробника - це вікно, через яке кіберзлочинець може пролізти, відстежувати ваші пересування та збирати дані.

Як: Рішення прості. Не завантажуйте програми або програмне забезпечення, які не походять з легальних, офіційних джерел. Крім того, видаляйте всі додатки/програми, які вам не потрібні. Перевірте дозволи на конфіденційність і вимкніть ті, які вас не влаштовують або не мають сенсу.

5 способів захистити свої конфіденційні дані, якщо ви власник бізнесу

QGPuPpXpmBdn-_Od9WKrQ-0x1B0RgkZqB3j4Tt8RX7TCivioKUiIAiI52_vhjCt4aX5KWSgbSB5bpwyYJ8ha_YV81YKm8l9_4WKt_eDraMlIx8KP9X0_Q5oQXuMZsv2or_kgyLLyUQSFsb_U28ngTS0

Одним з багатьох термінів, пов'язаних з технологіями, є "витік даних", але що він означає?

Витік даних - це порушення безпеки або злом, який передбачає несанкціонований доступ третьої сторони до мережі або облікового запису. Під час витоку конфіденційна інформація переглядається, копіюється, передається або викрадається.

Щоб уникнути порушення, дані повинні бути захищені під час передачі та зберігання. Але як це зробити? Ось кілька найкращих способів захистити ваші конфіденційні дані.

1. Використовуйте протоколи та шифрування на своєму веб-сайті

Що: Коли клієнт веде з вами бізнес, він надає конфіденційну інформацію, щоб транзакція могла відбутися. Сюди входять ім'я, адреса та дані кредитної картки. Ці дані передаються на сервер через Інтернет, зазвичай у кілька пунктів призначення в межах і поза межами вашого бізнесу. Всі ці транзакції потребують захисту.

Як: Існує кілька способів захистити дані під час передачі:

  • Дотримуйтесь принципів комплаєнсу та управління вразливостями, поширених у вашій галузі. Наприклад, ви можете захистити дані клієнтів і посилити свою безпеку даних за допомогою SOC 2 - набору з п'яти принципів, які складають систему відповідності вимогам кібербезпеки. Ви можете впровадити програмне забезпечення, яке значно полегшить цей процес.
  • Використовуйте протоколи шифрування HTTPS/SSL на своєму веб-сайті або принаймні на всіх сторінках, які збирають конфіденційні дані. Вони шифрують дані на шляху від браузера клієнта до веб-сервера.
  • Якщо вищезгадані протоколи з якихось причин не підходять, додайте шифрування до передачі даних, використовуючи надійну VPN, розроблену спеціально для бізнесу.
  • Це означає, що навіть якщо дані будуть перехоплені неавторизованою стороною, вони будуть нечитабельними, а отже, непридатними для використання.

2. Захистити збережені дані

Що: Дані, які не передаються, зберігаються на якомусь носії в базі даних або на сервері. Вони можуть бути в різних формах, включаючи файли та документи різних форматів. Хакер може отримати доступ до них, викравши пароль за допомогою фішингу. Крім того, мережа або сервер можуть зазнати прямої кібератаки або бути зламані через сторонній сайт.

Як: Ваш бізнес зберігає інформацію про клієнтів та співробітників, а також дані, які мають вирішальне значення для ведення бізнесу. Захистіть їх за допомогою:

  • Ведення інвентаризації, щоб ви знали, які дані у вас є, де вони зберігаються і хто має до них доступ.
  • Шифрування всіх даних. Це простіше зробити для даних, які зберігаються довгостроково і не потребують частого доступу.
  • Захистіть своє приміщення, щоб ніхто не зміг просто так винести ноутбук чи навіть настільний комп'ютер.
  • Розміщення спеціальних комп'ютерів або пристроїв для зберігання конфіденційних даних у безпечній та обмеженій зоні, де доступ до них мають лише уповноважені особи.

Вжиття цих заходів є невід'ємною частиною захисту збережених даних, але це лише частина необхідних заходів.

3. Захистіть дані від несанкціонованого доступу

Що: Несанкціонований доступ може бути здійснений хакером, працівником, який не повинен бачити певну інформацію, або навіть незадоволеним співробітником. Цю сферу ризику потрібно вирішувати як за допомогою автентифікації (хто користувач), так і авторизації (чи повинен ідентифікований користувач перебувати там).

Як: Як і у випадку з іншими заходами безпеки, є кілька аспектів захисту від несанкціонованого доступу:

  • Всі комп'ютери у вашому бізнесі повинні створювати журнали аудиту. Вони дозволяють слідчим відстежувати всі дії, щоб побачити, хто, до чого і коли мав доступ.
  • Усі працівники та клієнти повинні мати унікальні паролі та імена користувачів. Переконайтеся, що ваші працівники знають, що вони не повинні ділитися своїми паролями ні з ким, включаючи колег.
  • Йдеться про те, щоб надавати цифрові ключі лише тим, кому вони потрібні, і знати, хто і до яких областей мав доступ.

4. Створіть систему внутрішнього контролю

Як: Ви хочете довіряти своїм працівникам і, мабуть, довіряєте. Однак люди помиляються і можуть викрасти дані, зловживати або красти гроші компанії. Також можливий випадковий витік даних.

Що: Існують кроки, які ви можете зробити на етапі працевлаштування та пізніше, щоб зменшити цей ризик:

  • Включіть до трудових договорів розділи, які забороняють працівникам ділитися певною інформацією.
  • Встановіть засоби захисту, щоб важливі файли не могли бути видалені або перезаписані.
  • Контролюйте акаунти співробітників за допомогою автоматичної системи моніторингу, щоб ви могли виявити, коли зовнішня сторона намагається зламати акаунт.
  • Обмежте доступ співробітників до даних, щоб вони могли бачити і працювати лише з тією інформацією, яка необхідна їм для виконання своєї роботи.
  • Переконайтеся, що ділові та особисті контакти в цифрових адресних книгах зберігаються окремо, щоб конфіденційна інформація не була ненавмисно надіслана не тому адресату.

Людські помилки - це реальність, але ці заходи можуть допомогти захиститися від деяких порушень, спричинених недостатньою обізнаністю або втратою концентрації.

5. Будьте готові мати справу з втратою даних

Що: Втрата даних і порушення не обмежуються лише атаками. Можуть статися збої або пошкодження дисків та інші не зловмисні, але шкідливі втрати. Прийміть цю можливість (майже неминучість) і зробіть все можливе, щоб мінімізувати наслідки.

Як: Знову ж таки, стратегія боротьби з втратою даних після того, як це сталося, є багатостороннім підходом:

  • Переконайтеся, що ви регулярно робите резервні копії всіх ваших даних. Ідеальним варіантом буде налаштування автоматичного резервного копіювання, якщо це можливо.
  • Резервні копії слід робити на зовнішній жорсткий диск або, для великих обсягів даних, на надійне, безпечне віддалене сховище, яке використовує шифрування, або в хмару. Це пов'язано з певними витратами.
  • Визначте, як ви будете реагувати на втрату конфіденційних даних до того, як це станеться, і хто буде відповідати за управління цими діями. Ваш план повинен включати закриття дірок у даних, повідомлення відповідних сторін і негайний початок розслідування.

Вони допоможуть зменшити втрати та небезпеку того, що ваш бізнес не зможе продовжувати свою діяльність. У 2020 році середня вартість витоку даних у США становила вражаючі 150 доларів за запис. Ця цифра зростає з року в рік.

Висновок

Коли справа доходить до захисту ваших конфіденційних даних, трохи параної не завадить! Ви повинні пам'ятати про безпеку і конфіденційність ваших даних. Знання того, що є люди, які мають нечесні наміри щодо них, допоможе вам бути напоготові.

Дотримуючись наведених вище порад, ви зможете в значній мірі захистити свої конфіденційні дані від кіберзлочинців!

18 квітня о 09:37 | 2,305 переглядів
Також читайте статті про проект:    1. Сайт для школи     2. Електронні щоденники та журнали