Що робити зі зламаним ПК школяра

Уявити навчання сучасного учня без комп'ютера чи ноутбука практично неможливо. Оскільки навчальний процес у будь-яку мить може буде перенесено у онлайн, а також доводиться писати реферати. Але що робити школяру, коли в нього зламався ПК? Пропонуємо розглянути кілька варіантів вирішення цієї проблеми.

Спробувати відремонтувати

Ремонтувати комп'ютерну техніку довіряють фахівцям, послуги яких коштують недешево. Зазвичай фахівці ремонту ПК встановлюють нові деталі. При ремонті більшість компонентів, які вийшли з ладу, викидається, рідко виконуються роботи з ремонту комплектуючих. Чому так відбувається? Відповідь проста – це невигідно. Наприклад, фахівець шукає вигорілу деталь у блоці живлення, на це йому доведеться витратити чимало робочого часу. Для працівника сервісного центру вигідніше запропонувати встановлення нового вузла. При цьому новий блок живлення коштуватиме у 2-3 рази дорожче реставрованого аналогу, на його заміну фахівець витратить небагато часу.

Багато клієнтів відмовляються від ремонтних послуг комп'ютерної техніки, якщо вартість ремонту перевищує 30% ціни нового пристрою. І справа навіть не в снобізмі, тут причини серйозніші: новий пристрій буде сучаснішим і ефективнішим у роботі. Адже навіть найдосвідченіший майстер не визначить, яка мікросхема внаслідок аварії знаходиться «на межі життя».

При відновленні комп'ютерної техніки в майстерні практично всі деталі комп'ютера замінять на нові або їх відновлення обійдеться клієнту недешево.

Викинути на звалище

Це найпоширеніший, але неправильний спосіб позбавлення непрацюючої електронної техніки. Робити цього категорично не можна. Ноутбуки та комп'ютери – небезпечні відходи. Особливо старі комп'ютерні пристрої, до яких входять ртутні лампи. Якщо проігнорувати небезпеку забруднення навколишнього середовища та викинути ПК у сміттєвий бак або на звалище, то це може спричинити накладення адміністративного штрафу.

Здати старий ноутбук в обмін на новий

Багато торговельних мереж мають так званий Trade-in — коли за здачу старої комп'ютерної техніки дають знижку.

Участь в акції – чудовий варіант, який дозволяє здати старий ноутбук чи комп'ютер в обмін на новий. Великі торгові мережі з продажу побутової техніки регулярно пропонують знижку на нові зразки, в обмін на старі пристрої. При цьому необов'язково КП має бути робітником. Такий варіант дозволяє заощадити 10-30% від вартості нового комп'ютера.

Віддати комп'ютерну техніку на запчастини

Багато ремонтних фірм приймають КП на запчастини. У цьому випадку можна отримати більшу суму в порівнянні з послугою Trade-in. При прийомі комп'ютера оцінюється стан корпусу, плат, інших складових елементів, які можна використовувати під час відновлення іншої оргтехніки.

Здати комп'ютер у ломбард

Ще один спосіб – здати комп'ютерну техніку до ломбарду. Однак у цьому варіанті є одна головна вимога – пристрій має бути у робочому стані. Незалежно від того, за скільки можна здати комп'ютер у ломбард, ціна буде вищою, ніж у пункті прийому на запчастини.

Продати з комп'ютерної техніки усі електронні елементи

Є компанії яки приймають будь-які радіодеталі: вітчизняні, імпортні, старі та нові. Чим їх більше, тим вища ціна. Іноді на одній материнській платі комп'ютера можна заробити більше, ніж на кілограмі діодів чи транзисторів. Тому що конструкції старих комп'ютерних материнських плат містять значну кількість золота. Тому якщо у школяра зламався комп'ютер чи ноутбук найвигідніший варіант розібрати, вийняти материнку та всі електронні елементи з оргтехніки та продати іх. Продаж кількох грамів золота, що знаходяться всередині плати, дозволить отримати відчутний прибуток клієнту зламаного комп'ютера.

13 березня о 18:24 | 688 переглядів
Також читайте статті про проект:    1. Сайт для школи     2. Електронні щоденники та журнали