about dots

Новини проекту

Приватні школи в Києві – як обрати


На сьогодні в Києві працює чимала кількість приватних шкіл. Причому, їх перелік тільки зростає. Конкуренція впливає на якість освіти, рівень комфорту та інші показники. Але як не розгубитись та зробити раціональний вибір?

Збір інформації про навчальні заклади та її аналіз

Існує кілька способів пошуку інформації про приватні заклади:

  1. Інтернет-джерела. Найбільш логічний варіант – це відвідати сайт відповідної школи. Також багато корисної інформації є на форумах, присвячених освітній діяльності. У пригоді будуть тематичні групи в соціальних мережах тощо. Рекомендується використовувати мінімум кілька джерел.

  2. Візит. Оцінити приватні школи Києва можна й очно. Але на відвідування потрібно записуватись попередньо. Слід пройтись коридорами, подивитись класи, інші приміщення. Краще взяти з собою дитину, щоб вона також брала участь у виборі навчального закладу. Все ж таки вона буде проводити там значну частину часу.

  3. Спілкування з педагогами, директором. Слід завчасно підготувати перелік питань. Відповіді допоможуть зрозуміти концепцію закладу. Важливо, що відповіді були чіткими. Якщо під час бесіди директор намагається відповідати загальними фразами, це привід задуматись.

  4. «Сарафанне радіо». Якщо діти знайомих ходять до певної приватної школи, то можна отримати прямий відгук.

Щоб наочно оцінити приватні школи, слід зробити табличку з основними критеріями – ціна навчання, програми тощо. Важливою умовою є наявність у закладу ліцензії. Інакше дитина не зможе отримати диплом державного зразка.

Спеціалізація навчального закладу

Під час підбору приватної школи слід враховувати потреби дитини та її особливості, вік. Є заклади, які спеціалізуються виключно на початковій школі, інші, які являють собою загальноосвітню українську школу, де дитина зможе пройти усі 12 класів.

Серед інших навчальних закладів виділяються:

  • гімназії – передбачають поглиблене вивчення окремих предметів;

  • ліцеї – заклади з допрофесійною підготовкою;

  • колегіум – акцент робиться на культурно-естетичному, філологічно-філософському напрямках.

Не зайвим буде сходити з дитиною до психолога, щоб виявити потреби.

Відповідність програми державним вимогам

Якщо це програма початкової школи, то вона повинна включати до 5 уроків на день тривалістю до 50 хвилин кожен. У цьому віці у школяра має бути достатньо вільного часу. Плюсом буде наявність у школі студій для творчого розвитку тощо.

Кількість учнів

Оптимальним вважається укомплектованість класів у кількості 10-15 школярів. Якщо дітей небагато, то втрачається якість соціальної взаємодії. При великій кількості вчитель не зможе приділити достатньо уваги усім.

Професіоналізм педагогів

Це один з ключових критеріїв. Первинну інформацію про вчителів можна отримати на сайті навчального закладу. Для заглиблення у це питання потрібно поспілкуватись з батьками, випускниками. Дуже важливо підібрати першу вчительку. Вона повинна підходити дитині за темпераментом.

Інфраструктура приватної школи

Приміщення навчального закладу мають бути зручними, просторими, оздобленими сучасними меблями, комп’ютерами та іншою технікою. Обов’язково на території повинна бути зона відпочинку. Плюсом буде вхід за пропуском, наявність охорони та відеоспостереження. Якщо приміщення знаходяться в оренді, то слід дізнатись на який термін укладений договір.

Приватна школа – це чудова можливість забезпечити дитину якісною освіту, але до вибору закладу варто підходити відповідально.

Квітень 20, 2024, 11:18 до полудня | Оновлено Квітень 23, 2024, 1:08 після полудня | 140 переглядів

ЗАЛИШИЛИСЯ
ПИТАННЯ? Напишіть
нам!

pen dots